Połamane króliki z lodówki

Zostaliśmy poproszeni o przyjęcie królików z interwencji. Nie będziemy się rozpisywać o skomplikowanej sytuacji z ich właścicielem, który je zostawił przy opuszczonym przez siebie domu, bo nie on jest tu istotny.
Istotne są króliki. Dziewczyny, które przywiozły do nas pierwsza część maluchów, dostarczyły nam dwie samice karmiące jeszcze maluszki. Na pierwszy rzut oka, gdy były jeszcze w „klatkach” wyglądały całkiem dobrze.

To, co działo się później, połamało nam serca na kawałki..

Samice wymęczone, ciężko oddychające i z wyraźną dusznością.. maluchy? zwichnięte łapy, otwarte złamania, rany.. To jeszcze dzieci pijące mleko matki 

Były wystawiane na trawę w klatko-wózkach z rusztem. Przesuwane, przestawiane, transportowane w takich warunkach szarpały łapki, które wpadały w otwory i robiły sobie krzywdę  Małe wzdęte baloniki (tak, były żywione trawą, bez siana, bez dostępu do wody, bo przecież jak jest trawa, to nie trzeba! wie to każdy „hodofca”).. Na miejscu zostały jeszcze króliki, więc na następny dzień pojechaliśmy po nie. Tak.. króliki mieszkały w lodówkach. W osobnych klatkach- równie „bezpiecznych”, jak koszmarne wózki, mieszkały jeszcze dwie mamy z młodymi. Jedna świeżo wykocona, druga z podrastającymi maleństwami. Zabraliśmy wszystkie.

           

  

Część uszaków trafiło do azylu, część do nas. Bardzo prosimy Was o pomoc w opłaceniu diagnostyki, leczenia i zabiegów maluchów. Czekają nas:

– badania kardiologiczne wszystkich mam
-kastracja samic
-amputacja złamanych kończyn u maluchów
-rtg maluchów ze zwichnięciami
-leczenie matek
-odrobaczanie wszystkich uszaków
– zakup mnóstwa podkładów, ziół, granulatu dla juniorów, leków

Bez Was nie damy rady im pomóc. Link do zbiórki – kliknij.

Można też wpłacić datek bezpośrednio na konto:

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ „ANIMALS”
Inspektorat w Lublińcu
nr konta 78 8457 0008 2006 0081 7813 0003
z tytułem wpłaty: króliki z lodówki
PayPal: biuro@otozlubliniec.pl

Będziemy wdzięczni za każde udostępnienie, każdą paczkę dla maluchów (podkłady 90x60cm, zioła, granulat dla juniorów, siano jarnickie) – można zamówić lub wysłać na adres:
Okienko życia Otoz Animals
Mickiewicza 11
42-700 Lubliniec

#udostępnij

10/06/2020

Są stabilne. Ich przyspieszone akcje serca i oddechy były najprawdopodobniej wynikiem odwodnienia. Tak niewiele było potrzeba, by lepiej się poczuły..