Interwencja w sklepie zoologicznym

 

W lutym spędziliśmy cały dzień na kilkugodzinnej interwencji przeprowadzonej przez inspektorów OTOZ Animals we współpracy z Fundacją Epicrates, asyście policji i powiatowego lekarza weterynarii w dwóch sklepach zoologicznych.

Wiedzieliśmy, że jedziemy w trudne miejsce, że zastaniemy tam kilkadziesiąt różnych gatunków zwierząt, że warunki i „czystość” pozostawiają wiele do życzenia, ale mimo wszystko to, co zobaczyliśmy po wejściu na zaplecze, na długo pozostanie w naszej pamięci..
Niewłaściwe warunki bytowania, rażące niechlujstwo, brak dostępu do wody, pokarmu odpowiedniego dla poszczególnych gatunków, a w sumie jakiegokolwiek pokarmu, szczególnie rzucał się w oczy właśnie w „naszej działce”, czyli u królików i gryzoni.
Odebraliśmy 19 świnek morskich i 8 królików, żadne z nich nie jest zdrowe.
Czeka nas długa wizyta w gabinecie, ale na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że wszystkie króliki mają objawy kiły, są zaniedbane, jedna z samic ma ropno-krwisty wypływ z dróg rodnych, u jednego samca oko jest w koszmarnym stanie, całe zalane ropą. Jeden ma objawy neurologiczne, podobnie jak jedna świnka, wszystkie prosiaki mają też zmiany na skórze, prawdopodobnie grzybicze, mają wszoły, kaszlą, mają odbarwione siekacze, znaczna część jest tak młoda, że powinna przebywać jeszcze z matką (miały zaledwie 150g..)
Zadziwiające w całej sytuacji jest to, że oba sklepy cieszą się sporą popularnością i dobrze prosperują. Czy wchodząc do miejsca, gdzie odrzuca sam zapach, na powitanie obsiadają Cię muchy, wilgotność powietrza nie daje swobodnie oddychać, a przez szyby nie widać zwierzaków, nie skłania ludzi do reakcji? Do zgłoszenia wyraźnego, głośnego sprzeciwu, wobec panujących tam warunków? Nie wspieraj takich miejsc! 💔
Maluchy będą teraz bardzo potrzebowały Waszego wsparcia.. Nie tylko musimy dokupić dla nich kolejne regały, by dostawić kolejne klatki, skompletować wyposażenie  i wyżywić maluchy, ale przede wszystkim musimy je wyleczyć i poddać koniecznym zabiegom, wykonać potrzebne badania.. A cały czas mamy pod opieką przewlekle chore maluchy, niepełnosprawne uszaki, nowe stado chorujących królików kalifornijskich i  całą resztę podopiecznych czekających na domy
Wesprzyj nasze działania
 
Jeśli ktoś może pomóc w zakupach, bardzo prosimy o pomoc, paczki z ziołami, podkładami seni 90x60cm, granulatami Cuni i Cavia complete można zamówić na adres:
 
Okienko życia dla królików i gryzoni
Mickiewicza 11
42-700 Lubliniec
 
Prosimy też o pomoc finansową
 
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ „ANIMALS”
Inspektorat w Lublińcu
nr konta 78 8457 0008 2006 0081 7813 0003
z tytułem wpłaty: króliki i świnki z interwencji
 
PayPal: biuro@otozlubliniec.pl
 
Więcej zdjęć klonów na zbiórce:
 
Pomóż, wpłać, udostępnij <3
Dziękujemy!